Григор спечели доиграването в Шанхай

Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Шанхай.

Деветият поставен спечели в доиграването срещу Зизу Бергс от Белгия с 6:3, 3:6, 6:2. Срещата беше спряна в петък заради дъжд при 4:2 гейма за Бергс във втория сет.

В доиграването днес всеки печелеше подаването си във втората част и така белгиецът изравни общия резултат.

Димитров направи важен пробив за 2:0 в решителната част. В шестия гейм 33-годишният Григор поведе с 40:15 при сервис на съперника след отлични ретури и проби пак след двойна грешка на обезкуражения Бергс. Така при 5:1 българинът сервираше за победата. Той поведе с 30:15, но след това загуби концентрация и допусна пробив. В следващия гейм след гръмотевичен ретур Гришо стигна до мачбол, но белгиецът го спаси с добър сервис. След атрактивен печеливш минаващ удар по диагонала той получи втори шанс и този път успя след воле на съперника в аут.

Следващият съперник на Димитров е №20 в схемата Алексей Попирин от Австралия. /БНР