Монца пречупи Милан в мач с 6 гола

Монца спечели с 4:2 домакинството си на Милан в последна среща от 25-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Още до почивката футболистите на Монца имаха аванс от два гола. В самият край Матео Песина бе точен от дузпа, а в шестата минута на допълнителното време Дани Мота удвои.

В началото на втората част Милан остана с човек по-малко след директен червен картон на Лука Йович. Сръбският нападател направи необмислено действие, което след справка с ВАР бе санкционирано. Въпреки това резервата в тази среща Оливие Жиру намали резултата в 64-ата минута, а Кристиан Пулишич две минути преди края с красиво изпълнение изравни.

Футболистите на Монца не се предадоха, като Уорън Бондо и Лоренцо Коломбо се разписа и оформиха крайното 4:2, с което бе сложен край на серията от девет мача без загуба на Милан в първенството, уточнява БТА.