Селтикс поведе с 2:1 в серията срещу Кавалиърс

Джейсън Тейтъм записа 33 точки, 13 борби и шест асистенции и Бостън Селтикс си върнаха преднината в серията от плейофите от втория кръг на Източната конференция след победа със 106-93 над домакина Кливланд Кавалиърс в събота вечер.

Джейлън Браун вкара 28 точки и събра девет борби, докато първият поставен Бостън поведе с 2-1 в най-добрата серия от седемте. Джру Холидей добави 18 точки, осем борби и пет асистенции, а Дерик Уайт имаше 12 точки за Селтикс.

Бостън пропиля предимството на домашния терен със загуба със 118-94 във втория мач в четвъртък, преди да отговори категорично в събота.

Донован Мичъл направи седем тройки и вкара 33 точки за четвъртия поставен Кавалиърс. Евън Мобли записа 17 точки и осем борби, докато Карис Левърт и Дариус Гарланд вкараха по 15 точки за Кливланд.

Мач номер 4 е в понеделник вечер в Кливланд.