Аржентина взе трета победа на Копа Америка

Аржентина победи с 2:0 Перу в третия си мач в група D на Копа Америка. Лаутаро Мартинес вкара и двата гола за шампионите, които се бяха класирали на четвъртфиналите още преди този мач. Аржентина даде почивка на звездата си Лионел Меси. Тимът беше и без селекционера Лионел Скалони, който беше наказан за един мач заради това, че играчите закъсняваха с излизането на терена в предишните две срещи.

Мартинес започна като титуляр за първи път в турнира, но това беше трети пореден мач, в който той бележи гол. Нападателят на „Интер“ вече има 4 попадения от началото на турнира.

„Радвам се, че успях да вкарам отново и да помогна на отбора си, това е най-важното. Имах страхотен сезон в клуба си, подготвих се добре за Копа Америка и го показвам“, каза Мартинес.

Аржентина завършва групата с пълен актив от 9 точки и голова разлика 5:0. Канада зае второто място с 4 точки, след като направи 0:0 с Чили.