Арсенал победи и запази петте точки аванс пред Сити

Лидерът във Висшата лига „Арсенал“ продължи с победите, след като разгроми „Фулъм“ с 3:0 като гост. „Артилеристите“ си върнаха аванса от 5 точки пред шампиона „Манчестър сити“.

Трите гола, които „Арсенал“ вкара, паднаха преди почивката. И за трите асистира Леандро Тросар. Габриел Магаляеш откри в 21-ата минута, а само пет по-късно вкара Габриел Мартинели. В края на първото полувреме се разписа капитанът на „артилеристите“ Мартин Йодегор.

По същото време „Манчестър юнайтед“ стъпи накриво в домакинството си на последния „Саутхемптън“, завършвайки 0:0. „Червените дяволи“, които преди седмица, бяха разгромени с 0:7 от „Ливърпул“, отново не успяха да вкарат.

Каземиро получи директен червен картон още през първата част за грубо нарушение.

С точката „Юнайтед“ събира 50 в актива си и остава трети в класирането.