Арсенал смаза Евертън, има 5 т. аванс пред Сити

Арсенал на Микел Артета спретна сладко отмъщение срещу Евертън, клубът, който им донесе едва третото поражение за сезона във Висшата лига преди по-малко от месец. Алтилеристите доминираха за 4:0 на Емирейтс, за да дръпнат с пет точки пред Манчестър Сити.

В трудно първо полувреме „топчиите“ пробиха едва в края – Букайо Сака в 40-ата минута и Габриел Мартинели в 45-ата минута осигуриха аванс от 2:0 преди почивката.

Капитанът Мартин Одегорд покачи на 3:0 в 71-ата минута, а Мартинели вкара втория си гол в 80-ата минута за крайното 4:0.

Ливърпул пък сломи съпротивата на Уулвърхемптън в последните двайсет минути на мача, за да победи с 2:0 и да се изкачи на шесто място в таблицата след четвърта победа в последните пет мача. Върджил ван Дайк стреля високо с глава, за да даде преднина на „червените“ в 73-ата минута, преди Мохамед Салах да направи 2:0 само четири минути по-късно.