Шок на „Емирейтс“: Арсенал сгреши срещу последния

Арсенал и Саутхемптън предложиха истински трилър на „Емиратс“, завършвайки при резултат 3:3 в двубой от поредния кръг на Висшата лига.

Карлос Алкарас даде аванс на гостите след само 30 секунди. Тио Уолкът удвои аванса на тима си 13 минути по-късно. Габриел Мартинели намали изоставане на „топчиите“ в 20-а минута.

Дуйе Чалета-Цар вкара за трети път топката във вратата на „артилеристите“. Домакините възкръснаха, за да изравнят до 3:3 в рамките на 120 секунди в края на мача. В 88-ата минута Йодегор изненада Базуну с удар от дистанция, а само минута и половина по-късно дойде и изравнителното попадение на Букайо Сака.

В продължението имаше още шансове за Арсенал, но до победен гол така и не се стигна.