Аталанта вкара 8. Изравни рекорд на Интер от 1996 г.

Аталанта напомни за атакуващата си мощ, след като разби гостуващия Салернитана с 8:2 в най-зрелищния мач от 18-ия кръг на Серия „А“. Така бергамаските за първи път в историята си отбелязаха 8 попадения в мач от италианския елит, като последният отбор, който го беше направил, е Интер със същия резултат срещу Падуа през 1996 г.

Жереми Бога даде начало на головата фиеста на стадион „Гевис“ в Бергамо в 5-а минута, но след още пет минути гостите от Салернитана изравниха чрез Булайе Дуа. Това само настърви допълнително играчите на Аталанта, които до почивката вкараха четири гола чрез Адемола Люкман от дузпа, Скалвини, Коопмейнерс и Хойлунд и поведоха с 5:1.

Двата отбора си размениха по един бърз гол след почивката: Люкман вкара второто си попадение в 54-а минута, а две по-късно Кавилия се разписа за Салернитана. Сантана де Мораеш и Дзортея дооформиха разгрома с още две попадения за крайното 8:2.