Без да вкара гол, Севиля завърши 2:2 с Юнайтед

Невероятно, но факт. Без да вкара гол, Севиля завърши 2:2 с Манчестър Юнайтед в първия 1/4-финал от Лига Европа, игран на „Олд Трафорд“ в Манчестър.

Играчите на Ерик тен Хаг изиграха много силно първо полувреме и със сигурност трябва да съжаляват, че не успяха да си решат мача още преди почивката.

Марсел Забицер вкара двата гола за „червените дяволи“ в 14′ и 21′ след асистенции на Бруно Фернандеш и Антони Марсиал.

Всичко за домакините изглеждаше решено, но Севиля за пореден път доказа, че вторият по сила европейски клубен турнир е тяхна запазена марка. Възпитаниците на Хосе Мендилибар изоставаха с два гола до 85′, когато Тирел Маласия си вкара първия автогол. Крахът за Юнайтед бе пълен, когато в даденото от съдията продължение Хари Магуайър също вкара топакта в собствената си врата.

Реваншът в Испания е следващия четвъртък.

Ето всички резултати в Лига Европа: Фейенрд-Рома 1:0, Байер Леверкузен-Роял Юнион СЖ 1:1, Манчестър Юнайтед-Севиля 2:2, Ювентус-Спортинг 1:0.