Бразилия с четвърта загуба в квалификациите за Световно

Бразилия продължава със слабото си представяне в квалификациите за Световното първенство през 2026 година, зона „Южна Америка“.

В мач от 8-ия кръг на квалификациите играчите на селекционера Доривал Жуниор отстъпиха при гостуването си на Парагвай с 0:1.

За Бразилия това е четвърта загуба в квалификациите, като в последните си пет мача тимът има четири загуби.

Парагвай постигна 2-ра победа.

Полузащитникът на Интер Маями Диего Гомес в 20-ата минута вкара единствения гол в мача. Гомес направи страхотен мач за отбора на Парагвай, като бе най-добрият на терена.

Въпреки сериозното си превъзходство, гостите от Бразилия така е не успяха да намерят начин да стигнат поне до равенство.

На ниво от претенциозната селекция на тима се представи единствено Родриго. Тотален провал пък бе представянето на съотборника му в Реал Ендрик.

След 8 изиграни мача Бразилия е на 5-ата позиция, като изостава с 8 точки от лидера Аржентина.