Българска царска победа в Сърбия. Отвян бе прототип

Класата е вечна и Илия Царски е живото доказателство. Въпреки неразбориите в българския автомобилизъм пилотът на „Автоцар Рали сервиз“ показа, че този спорт има място на картата ни. Нищо, че направи това извън границите на България. Царски грабна победата в третия кръг на сръбския планински шампионат по автомобилизъм край град Неготин. Направи го трудно, но шампионски. Така вкусът от успеха е по-сладък.

„Много добре организирано състезание, а отношението след финала бе просто несравнимо. Все едно си завършил „Монте Карло“. Нямах нужното време да опозная трасето и го направих с видео. Водих голяма битка с Миомир Суботич. Той бе с прототип на „Пежо 206“. Доста добра кола и значително по-лека от „Мицубиши“. Останалите момчета от България също се представиха на високо ниво“, коментира Илия Царски, който счупи и рекорда на трасето. Пилотът ни, 18-кратен шампион на България, спря хронометрите на 2:51.958 минути. Втори остана Суботич, а последното място на почетната стълбичка зае Иван Иванов (АСК „Жико-Моторспорт“) с „Ауди S2“.

Сред участниците бяха и Цветан Миков, Крум Крумов, Мартин Петков и Любослав Бойков, които също показаха завидни умения зад волана.