Везенков и компания изпратиха Юта в джаза

Сакраменто Кингс, с Александър Везенков в редиците си, победи у дома Юта Джаз със 125:104 точки (35:23, 27:27, 44:26, 19:28) в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (NBA) на Съединените щати и Канада.

Сакраменто постигна втора поредна победа, а в последните си пет мача има четири успеха.

За „джазмените“ това е първа загуба след два поредни успеха. В последните си пет мача отборът има три загуби и две победи.

Александър Везенков започна от пейката, като записа 11:23 минути на паркета, в които реализира 3 точки, вкарвайки тройка. В актива си той добави и 4 успешни борби в защита и 2 асистенции.

За Сакраменто петима баскетболисти приключиха мача с двуцифрен точков актив, като над всички бе Кийгън Мъри, който за 37:06 минути на площадката реализира 47 точки, като добави и 8 борби и 2 асистенции.

На обичайното си високо ниво бе и Домантас Сабонис, завършил с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 10 борби.

За Юта Колин Секстън реализира 28 точки. Лаури Марканен помогна с 18.

След 24 изиграни мача Сакраменто е на 5-о място в Западната конференция с 15 победи и 9 загуби.

Юта е на 12-ата позиция с 9 победи и 17 загуби.

В следващия си мач, на 19 декември, Сакраменто е домакин на Вашингтон Уизърдс, уточнява Фокус.