Везенков с 14 точки, Сакраменто загуби от Финикс

Българинът Александър Везенков записа 14 точки, 2 борби и 1 асистенция, като бе в игра 17 минути и 41 секунди при загубата на Сакраменто Кингс от Финикс Сънс със 117:119 в среща от редовния сезон на НБА.

Кингс допуснаха по драматичен начин трета поредна загуба, след като имаха солиден аванс от 12 точки преди последната четвърта част. Везенков и съотборниците му вече заемат седмото място в Западната конференция с баланс от 23 победи и 17 загуби, което означава, че се намират на позициите, които не дават право на участие в плейофите.

За Финикс най-резултатен бе Грейсън Алън с 29 точки, 5 асистенции и 6 борби. Сакраменто отново бе воден от лидерите си Ди’Аарън Фокс с 33 точки, 2 борби и 6 асистенции и Домантас Сабонис, който отново направи „трипъл-дабъл“ с 21 точки, 12 борби и 11 асистенции.