Верстапен първи в Абу Даби, освиркват го

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели състезанието за Гран при на Абу Даби, последен, 22-ри кръг за сезона. Пилотът на „Ред бул“ доминираше от началото до финала, след като потегли от полпозишън.

Верстапен взе своята 15-а победа през сезона, което е рекорд във Формула 1. Успехите в кариерата на двукратния световен шампион вече са 35.

Повече от него в историята на Формула 1 имат само Аертон Сена (41), Ален Прост (51), Себастиан Фетел (53), Михаел Шумахер (91) и Люис Хамилтън, който е със 103.

След финала в Абу Даби Верстапен отпразнува титлата си, но получи голяма доза освирквания от феновете.

Втори на пистата „Яс Марина“ завърши Шарл Льоклер, който се справи със Серхио Перес. По този начин пилотът на „Ферари“ се пребори за второто място в крайното класиране при пилотите. Льоклер завършва с 308 точки, а пилотът на „Ред бул“ има 305.

В своя последен старт във Формула 1 Себастиан Фетел завърши 10-и. Четирикратният световен шампион слага край на кариерата си.