Гана надви Южна Корея в луд мач с 5 гола

Нов интригуващ сблъсък – Гана надви Южна Корея с 3:2 за първата си победа на световните финали в Катар в група Н. Това дава шанс на африканския отбор да се пребори за място на осминафиналите. Африканците дръпнаха през първата част чрез попадения на Мохамед Салису (24′) и Мохамед Кудус (34′). Корейците успяха да изравнят след два гола на Гуе-Сюнг Чо в рамките на три минути – 58-ата и 61-вата. Ганайците обаче имаха последната дума и след още един гол на Кудус – в 68-ата, взеха трите точки.

Южна Корея – Гана – 2:3 (0:2)

Южна Корея: Сюн-Гю Ким, Мун-хван Ким, Мин-дже Ким (90+2-Кюн-уон Куон), Юн-гуон Ким, Джин-су Ким, У-йон Джун (78-Уиджо Хван), Ин-бом Хван, Гуе-сун Чхо, Чан-хон Куон (57-Кан-ин Ли), У-йон Джон (46-Сан-хо На), Хюн-мин Сон

Гана: Лоуренс Ати-Зиги, Тарик Лампти (78-Денис Одой), Даниел Амарти, Мохамед Салису, Гидеон Менса (88-Абдул-Рахман Баба), Томас Парти, Салис Абдул Самед, Мохамед Кудус (83-Александър Джику), Андре Айю (78-Даниел-Кофи Киере), Джордан Айю (78-Камал Дин Сулемана), Иняки Уилямс

Класиране в групата: Португалия 3 т. Гана 3 т. Южна Корея 1 т. Уругвай 1 т.