Голям резил! Юношите загубиха от Андора

Юношеският национален отбор на България до 19 г. допусна поражение с 1:2 от Андора в последния си двубой от група 3 на квалификациите за Евро 2024 и отпадна от по-нататъшната надпревара.

След като бяха записали нулеви равенства срещу силните отбори на Сърбия и Шотландия, днес футболистите на Йордан Петков регистрираха шокиращ обрат срещу Андора, с което изгубиха шансове за продължаване напред.

България установи натиск в началото на двубоя в Албена, но успя да поведе в резултата чак в края на първата част, когато добавката на Мартин Георгиев намери мрежата на съперника.

Второто полувреме започна изключително неприятно за „лъвчетата“, след като Кристиян Балов получи червен картон, а веднага след това Андора успя да изравни. В 65-тата минута Молинс вкара втори гол за съперника след изпълнение на ъглов удар, а в намален състав нашите момчета така и не успяха да стигнат поне до равенството до края на двубоя.