Григор с бърза победа на старта на „Ролан Гарос“

Григор Димитров започна с победа участието си на турнира по тенис от Големия шлем „Ролан Гарос“, надигравайки казахстанеца Тимофей Скатов с 6:0, 6:3, 6:2.

На корт номер 13 Димитров излезе с нов екип. След повече от 15 години с Nike, днес той излезе в Lacoste.

Руснакът, който играе за Казахстан и се намира на 147-о място в ранглистата на АТР, не успя да създаде кой знае какви проблеми на най-добрият ни тенисист.

Първият сет завърши само за 27 минути, като Димитров направи три пробива. Шестият гейм дори беше рекордно кратък, след като българинът не му даде дори и точка.

Изненадващо Димитров започна втората част с пробив, след като концентрацията му явно спадна и той направи непредизвикани грешки.

Веднага след това обаче върна пробива. Скатов беше притиснат от мощните удари на Григор, направи и двойна грешка, което изравни геймовете.

Хасковлията си взе спокойно следващото подаване и по сходен сцeнарий проби за 3:1.

Скатов опита да изтегли противника си на мрежата и да пробва прехвърлящи удари, но не му се получи. След това ретурът на Димитров заработи и той реализира подаването си и за 4:1.

Разменени сервиси до края осигуриха комфортната победа на Димитров с 6:3 и 2-0 сета.

В третата част Григор Димитров започна спокойно, мачът вървеше с поделено надмощие до 2:2.

И тогава той успя да вземе сервиса на казахстанеца от 0:40.

Най-напред изравни на 40:40, използвайки грешки на противника, а след това при дълго разиграване българинът все пак успя да стигна до обрат и след това затвърди пробива си.

Увереността на 29-ият в ранглистата на АТР българин го водеше към спечелено подаване и нов пробив до 5:2.

Роденият през 2001-а година Скатов опита да даде последна съпротива на Димитров в последния гейм на мача.

Той отрази цели четири мач-пойнта, преди българската звезда да затвори срещата за малко под два часа.

В следващия кръг Димитров щe излезе срещу финландеца Емил Русувуори, който се справи в маратонски мач, продължил пет сета и 4 часа и 17 минути с Грегоар Барер (Франция), уточнява БНР.

Русувуори спечели с 6:2, 6:7 (7:9), 5:7, 6:1, 6:4.