Григор измъкна мач срещу Грегоар с два тайбрека

Поставеният под №26 в схемата на Мастърс 1000 в Мадрид Григор Димитров спечели първия си двубой на единично.

Българинът се наложи със 7:6(6), 7:6 (2) над Грегоар Барер от Франция в мач от втория кръг на турнира.

Първи до точка за пробив стигна 29-годишният французин. Това стана в петия гейм, но Димитров я „изтри“ с ас и после спечели подаването си за 3:2. В останалото време всеки печелеше убедително сервис геймовете си и закономерно се стигна до тайбрек.

Размяната на половините на корта дойде при резултат 4:2 точки за Григор. Барер стигна до сетбол при 6:5, но 31-годишният българин го неутрализира с чудесен сервис. След това Димитров стигна до точка за спечелване на частта и я реализира след двойна грешка на съперника, който е №56 в ранглистата на АТР.

В следващия сет Гришо трябваше да спасява четири брейкпойнта в осмия гейм, за да изравни при 4:4. После се стигна до нов тайбрек. Димитров водеше с 5:1 точки при смяната на половините. Веднага след това стигна до пет поредни мачбола и реализира втория с перфектен ретур.

Тенисистът от Хасково завърши с 27 печеливши удари (10 аса) при 20 непредизникани грешки.

В трети кръг в Мадрид той ще се изправи срещу победителя от днешния мач между водача в схемата Карлос Алкарас от Испания и финландеца Емил Руусувуори.