Григор довърши Кецманович в доиграването

Григор Димитров победи Миомир Кецманович с 6:4, 6:3 в двубой от втория кръг на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло.

Срещата започна в сряда следобед, като при резултат 6:4, 2:1 в полза на Димитров беше прекъсната заради дъжд, припомня БНТ.

Българинът допусна пробив на нула и изостана в първия сет с 1:2 гейма, но стигна до обрат. Във втора част равенството се задържа до 3:3 гейма, след което 32-годишният тенисист бе по-добрия на корта и заслужено стигна до успеха след час и 28 минути игра.

Хасковлията постигна 22-и успех за годината. Преди този сблъсък Гришо и Кецманович се бяха срещали само веднъж – през 2021 година на твърдите кортове в Акапулко, Мексико, където българинът печели убедително с 6:4, 6:2.

Във фазата на осминафиналите го очаква дуел срещу някой измежду поставеният под №7 Холгер Руне и индиеца Сумит Нагал. Техният мач също бе прекъснат при резултат 6:3, 2:1 в полза на датчанина.

Припомняме, че в първия си двубой в Монте Карло преди два дни Григор надигра в два сета представителя на домакините Валентин Вашро – 7:5, 6:2. В същото време пък вчера Миомир Кецманович се справи с шампиона от Маракеш през миналата седмица и бивш №6 в света Матео Беретини с 6:3, 6:1.