Дортмунд само с гол аванс преди реванша с Челси

Борусия Дортмунд взе преднина от само един гол срещу Челси след първия 1/8-финален сблъсък между двата отбора в Шампионска лига.

В 38-ата минута  Жоао Феликс бе изведен очи в очи с вратаря на Борусия Кобел, а нападателят стреля в близкия ъгъл, но топката се отби от десния страничен стълб на Борусия Дортмунд.

В 55-а минута Рийс Джеймс изпълни прекрасно пряк свободен удар, който летеше към горния ляв ъгъл на вратата на Борусия Дортмунд, но Кобел направи бляскаво спасяване.

В 63-ата минута, при контраатака за Борусия, Карим Адейеми овладя на центъра и спринтира в предни позиции, надигравайки Енцо Фернандес, който не успя да му се противопостави, а после премина елегантно през Кепа, преди да завърши на опразнената врата и да открие резултата – 1:0 за Борусия Дортмунд.

В други мач в сряда белгийския „Брюж“ загуби с 0:2 от „Бенфика“.