Драма като за Световно. Аржентина страда, но вдигна купата за трети път

Каква драма? Като за Световно. За трети път в историята си Аржентина заслужи световната титла, след като на финала в Катар надви досегашния първенец Франция със 7:5 след изпълнение на дузпи.

Аржентинците дръпнаха с 2:0 след попадение на Меси от наказателен удар в 23-тата минута и на Анхел Ди Мария в 36-ата. Дълго време французите бяха фигуранти, но за ужас на съперника в 80-ата Мбапе намали от дузпа, а минута по-късно изравни. Финалът влезе в продължения, в които Меси (109′) реализира отново – за 3:2, но Мбапе пак успя да изравни – от още една дузпа в 118-ата.

Аржентина – Франция – 7:5, 2:2 в редовното време и 3:3 след продължения

Аржентина: Емилиано Мартинес, Николас Отаменди, Николас Талиафико (120-Пауло Дибала), Кристиан Ромеро, Нахуел Молина (91-Гонсало Мунтиел), Анхел Ди Мария (64-Маркос Акуня), Родриго Де Пол (102-Леандро Паредес), Алексис Мак Алистър, Енцо Фернандес, Лионел Меси и Хулиан Алварес (102-Лаутаро Мартинес).

Франция: Юго Лорис, Рафаел Варан, Тео Ернандес (71-Едуардо Камавинга), Дайо Упамекано, Жул Кунде (120-Аксел Дисаси), Адриан Рабио (96-Юсуф Фофана), Орелиен Чуамени, Оливие Жиру (41-Маркъс Тюрам), Антоан Гризман (71-Кингсли Коман), Усман Дембеле (41-Рандал Коло Муани) и Килиан Мбапе.