Илиян Радулов на четвъртфинал на Australian Open при юношите

Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите Откритото първенство на Австралия по тенис при юношите

Поставеният под номер 2 българин спечели със 7:5, 6:3 срещу Оливер Оякаар (Естония) за 72 минути.

17-годишният Радулов, който е шампион на България при мъжете за миналия сезон, пропусна сетбол при 5:4 гейма, но при 6:5 успя да реализира първи пробив, с което поведе в резултата. Той продължи серията си във втория сет, в който дръпна с 4:1 и запази преднината си до края. Подаването на българина вървеше отлично и  той не допусна брейк в срещата.

За място на полуфиналите Радулов ще играе срещу Лърнър Тайън  от САЩ. 17-годишният американец е 770-и в световната ранглиста за мъже.

Другите двама българи на сингъл при подрастващите – Адрияно Дженев и Росица Денчева, отпаднаха в третия кръг.

Дженев загуби с 2:6, 2:6 от номер 3 в схемата Александър Блокс от Белгия, а при девойките 15-годишната Денчева претърпя поражение от седмата в схемата Мира Андреева (Русия) с 5:7, 5:7 за 93 минути, след като допусна късни пробиви и в двата сета. Андреева е 292-а в световната ранглиста за жените.

Треньор на българските таланти от страна на БФТ в Австралия е Пресиян Коев.