Интер загуби в Болоня, в Неапол вадят шампанското

В Неапол вече могат да подготвят шампанското. Шампионската тила е все по-близо, след като Интер се издъни при гостуването си на Болоня – 0:1. Така разликата в точките вече е 18 и едва ли някой предполага, че Наполи ще изпусне шанса да спечели Калчото.

На стадиона в Болоня условията не бяха най-добрите за футбол, с проливен дъжд и студено време, но отборът на Симоне Индзаги просто не направи достатъчно, за да преодолее упорития и твърд отбор на Тиаго Мота.

Болоня, въпреки че владееше по-малко топката, в крайна сметка статистиката показва, че имаха повече удари към вратата, а в 12-ата минута гол на Муса Бароу беше отменен заради засада.

Накрая, в 76-ата минута след грешка на Николо Барела в центъра на терена, Джерди Шутен направи страхотна асистенция на Рикардо Орсолини, който вкара седмия си гол за сезона, за да подпечата победата на домакините, четвърта в последните пет мача.