Иран изчака 99 минути, за да нанесе двоен удар на Уелс

Иран чака 99 минути, но в крайна сметка взе много важна победа с 2:0 над Уелс в мач от група B на Световното първенство в Катар.

Двата отбора не предложиха нищо вълнуващо до 87-та минута, когато вратарят на Уелс бе изгонен за грубо нарушение. Чак в добавеното време Роозбех Чешми (97’) и Рамин Резайеан (99’) реализираха двете попадения за триумфа на персийците.

Уелс – Иран   – 0:2 (0:0)

Уелс: Уейн Хенеси, Крис Мефам, Джо Родън, Бен Дейвис, Конър Робъртс (57-Бренън Джонсън), Аарън Рамзи (78-Дани Уорд), Итън Ампаду (77-Джо Алън), Хари Уилсън (58-Даниел Джеймс), Нико Уилямс, Гарет Бейл, Кийфър Муур

Иран: Сейед Хосеин Хосеини, Милад Мохамади, Маджид Хосейни, Мортеза Пуралиганджи, Рамин Резаеян, Ехсан Хасайфи (76-Мехди Тораби), Саид Езатолахи (83-Али Карими), Ахмад Нуролахи (78-Мехди Розбех Чешми), Али Голизадех (77-Алиреза Джаханбакш), Мехди Тареми, Сердар Азмун (68-Карим Ансарифард)

Класиране в групата: Англия 3 т. Иран 3 т. САЩ 1 т. Уелс 1 т.