Исторически финал за ФА Къп: Юнайтед срещу Сити

Манчестър Юнайтед се класира за финала в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия. „Червените дяволи“ победиха драматично Брайтън със 7:6 след изпълнение на дузпи. В дъждовната вечер на „Уембли“ двата отбора завършиха наравно 0:0 в редовното време и продълженията.

Соли Марч пропусна седмата и оказала се решителна дузпа от състава на „чайките“, а веднага след него Виктор Линдельоф сложи точка на двубоя, който предложи немалко емоции за публиката в Лондон.

Давид де Хеа се прояви отлично на три пъти на вратата на Юнайтед, спасявайки голови удари на Алексис МакАлистър, Хулио Енсисо и Кауро Митома. Брайтън имаше само едно поражение в последните си девет двубоя от всички турнири, но пропусна да поведе и чрез Дани Уелбек, който стреля с глава над вратата В 57-ата минута.

В края на допълнителните 30 минути Маркъс Рашфорд шутира опасно, но стражът Роберт Санчес се намеси решително и изби в ъглов удар.

При дузпите всичките седем футболисти на „червените дяволи“ бяха точни и не оставиха шансове за стража на Брайтън.

Така на 3 юни за първи път в историята двата манчестърски гранда ще се изправят един срещу друг в мача за трофея.