И хърватите за малко да сърбат попарата на японците

Хърватия се класира за четвъртфиналите на Мондиала след драматична победа с 4:2 след дузпи над Япония. След 120 минути игра двата тима си размениха по едно попадение. При дузпите вратарят на “ватрените” Доминик Ливакович отрази три удара, докато само Марко Ливая пропусна за европейците.

В редовното време нападателят на Селтик Дайзен Маеда изведе азиатците напред в 43-тата минута, а в 56-ата Иван Перишич изравни.

Япония – Хърватия – 2:4, 1:3 при изпълнението на дузпи,  1:1 (1:0)

Япония: Шуичи Гонда, Такехиро Томиясу, Мая Йошида, Шого Танигучи, Джуня Ито, Уатару Ендо, Хидемаса Морита (106-Ао Танака), Юто Нагатомо (64-Каору Митома), Ритсу Доан (87-Такуми Минамино), Даизен Маеда (65-Такума Асано), Даичи Камада (75-Хироки Сакай)

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Юранович, Деян Ловрен, Йошко Гвардиол, Борна Баришич,  Марсело Брозович, Лука Модрич (99-Ловро Майер), Матео Ковачич (99-Никола Влашич), Андрей Крамарич (68-Марио Пашалич), Бруно Петкович (62-Анте Будимир, 106-Марко Ливая), Иван Перишич (106-Мислав Оршич)