Казахстан шокира датчаните. Обърна ги от 0:2 за 15 минути

Казахстан шокира Дания, след като сътвори истински подвиг – обърна полуфиналиста от последното Европейско от 0:2 до 3:2.

A нищо не предвещаваше подобен развой, защото Дания водеше с 2:0 на полувремето и запази този аванс до 72-ата минута, като просто не се виждаше как нещо ще се обръка в този мач.

Казахстан обаче за 15 минути вкара три гола във вратата на един от най-стойностните отбори на континента.

През първата част Дания имаше тотален контрол над срещата и вкара два гола чрез нападателя Расмус Хйойлунд, който вече има пет попадения за първите си четири срещи с екипа на „червения динамит“.

Домакините нито за миг не се отказаха да търсят обрат: в 73-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, която Бактияр Зайнудинов вкара за 1:2. Ашхат Тагиберген изравни с гол шедьовър, а в 89-ата минута появилият се от пейката Абар Аймбетов оформи мечтаната вечер в Астана – 3:2.

Казахстан – Дания  3:2

0:1 Расмус Винтер Хьойлунд 21’, 0:2 Расмус Винтер Хьойлунд 35’; 1:2 Бахтийор Зайнутдинов (дузпа) 73’, 2:2 Асхат Тагиберген 86’, 3:2 Абат Аймбетов 89’

Словения – Сан Марино  2:0

1:0 Бенямин Шешко 56′, 2:0 Роберто Ди Майо (автогол) 60′

Северна Ирландия – Финландия  0:1

0:1 Бенджамин Калман 28′

Група „J“:

Лихтенщайн – Исландия  0:7

0:1 Давид Кристиян Олафсон 3′, 0:2 Хакон Арнар Харалдсон 38′, 0:3 Арон Гунарсон 48′, 0:4 Арон Гунарсон 68′, 0:5 Арон Гунарсон (дузпа) 73′, 0:6 Андри Гудьонсен 85′, 0:7 Микаел Егил Елертсон 87′

Люксембург – Португалия  0:6

0:1 Кристиано Роналдо (к) 9′, 0:2 Жоао Феликс 15′, 0:3 Бернардо Силва 18′, 0:4 Кристиано Роналдо (к) 31′, 0:5 Отавио 77′, 0:6 Рафаел Леао 88′

Словакия – Босна и Херцеговина  2:0

1:0 Роберт Мак 13′, 2:0 Лукаш Хараслин 40′