Левандовски най-сетне вкара на Световно

Роберт Левандовски (82’) вкара за първи път на световно първенство и Полша спечели с 2:0 срещу сензацията Саудитска Арабия в група С.

“Дружина полска” се разписа по веднъж във всяко едно от двете полувремена – първият гол вкара Пьотър Жиелински (39’). “Зелените соколи” пък пропуснаха “златна възможност” да се върнат в мача минути, след като се оказаха назад в резултата, но Ал-Дусари пропусна дузпа няколко минути преди края на първата част.

Полша – Саудитска Арабия – 2:0 (1:0)

Полша: Войчех Шченсни – Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Берешински – Кристиан Билeк, Гжегож Криховяк – Аркадиуш Милик (71 – Кжищоф Пьонтек), Пьотр Зелински (63 – Якуб Камински), Пжемислав Франковски – Роберт Левандовски

Саудитска Арабия: Мохамед Ал Оуаис – Абдулелах Ал Амри, Али Ал Булайхи, Мохамед Ал Бураик (65 – Султан Ал Ганам), Сауд Абдулхамид – Аблулелах Ал Малки (85 – Абдулрахман Ал Обуд), Мохамед Кано, Сами Ал Нажи (46 – Наваф Ал Абид)(90+5 – Натан Бахбри), Ферас Ал Бурикан, Салем Ал Давсари, Салех Ал Шехри (86 – Насер Ал Давсари)

Класиране в групата: Полша 4 т. Саудитска Арабия 3 т. Мексико 1 т. Аржентина 0 т.