Ливърпул и Челси се закотвиха в средата след нулево реми

Ливърпул и Челси не успяха да излъчат победител в едно от дербитата на 21-вия кръг във Висшата лига и завършиха наравно 0:0. Така двата отбора закъсаха още повече в средата на таблицата.

Най-интересната ситуация на „Анфийлд“ дойде още в третата минута. Кай Хаверц прати топката в мрежата на Алисон, но голът бе отменен поради засада.

След корнер последва разбъркване в наказателното поле на домакините, топката попадна у Тиаго Силва, който стреля в гредата. При добавката Хаверц не сгреши, но голът бе отменен. Повторенията показаха, че кракът на германеца е бил пред линията на топката при удара на Силва.

Ливърпул отговори с два удара – по един на Мохамед Салах и Коди Гакпо, но и двата минаха над вратата.

През втората част на терена се появиха Михайло Мудрик за Челси и Дарвин Нунес за домакините. Новото украинско попълнение на „сините“ показа блясък в някои свои отигравания, веднъж успя да застраши вратата на Алисон, въпреки че стреля в аут, и веднъж изведе Чуквуемека, но младокът се засуети и позволи топката да му бъде изчистена точно преди да стреля.

С равенството двата тима остават в средата на таблицата с равни точки – по 29, колкото има и Брентфорд.