Луда вечер: Япония би и Испания, Германия е аут

Луда вечер на Световното първенство в Катар. След като сензационно победи Германия, Япония надигра и Испания с 2:1 и завърши на първо място в група Е.

„Ла Фурия“ поведе чрез Алваро Мората в 11-тата минута и изглеждаше, че контролира мача. Японците обаче излязоха преобразени и в началото на втората част направиха пълен обрат за три минути чрез Рицу Доан в 48-ата и Ао Танака в 51-вата минута.

В другия мач Германия трудно победи Коста Рика с 4:2, но това не бе достатъчно, за да продължи напред.

Първо Серж Гнабри беше точен за „маншафта“ в 10-ата минута. След почивката обаче съперникът направи изненадващ обрат след попадения на Йелцин Техеда (58′) и Хуан Пабло Варгас (70′). После Кай Хавертц (73′, 85′) пък с два гола върна аванса на германците.

Япония – Испания – 2:1 (0:1)

Япония: Шуичи Гонда, Шого Танигучи, Ко Итакура, Мая Йошида, Юто Нагатомо (46-Каору Митома), Хидемаса Морита, Юня Ито, Ао Танака (87-Уатару Ендо), Такефуса Кубо (46-Рицу Доан), Даичи Камада (68-Такехиро Томиясу), Дайзен Маеда (62-Такума Асано)

Испания: Унай Симон, Сесар Аспиликуета (46-Дани Карвахал), Пау Торес, Алехандро Балде (68-Жорди Алба), Родри, Серхио Бускетс, Гави (68-Ансу Фати), Педри Гонсалес, Алваро Мората (57-Марко Асенсио), Нико Уилямс (57-Феран Торес), Дани Олмо

Коста Рика – Германия – 2:4 (0:1)

Коста Рика: Кейлор Навас, Оскар Дуарте, Кендал Уостън, Хуан Пабло Варгас, Кейшер Фулер (74-Джевисон Бенет), Селсо Борхес, Йелцин Техеда (90+3-Роан Уилсон), Браян Овиедо (90+3-Антони Контрерас), Брандон Агилера (46-Юстин Салас), Джоел Кемпбъл, Йохан Венегас (74-Роналд Матарита)

Германия: Мануел Нойер, Давид Раум (67-Марио Гьотце), Антонио Рюдигер, Никлас Зюле (90+4-Матиас Гинтер), Йозуа Кимих, Леон Горецка (46-Лукас Клощерман), Илкай Гюндоган (55-Никлас Фюлкруг), Лерой Сане, Джамал Мусиала, Серж Гнабри, Томас Мюлер (67-Кай Хаверц)

Крайно класиране в групата: Япония 6 т. Испания 4 т. Германия 4 т. Коста Рика 3 т.