Лудогорец вдигна Купата на България за трети път

Отборът на Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:1 във финала за Купата на България и спечели трофея за трети път в своята история.

Кирил Десподов асистира на два пъти на Кайо Видал в началото и края на първото полувреме, с което шампионите взеха солиден аванс преди почивката.

Попадение на Спас Делев след подновяването на играта беше отменено заради засада. Около час след началото на срещата лидерът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев върна един гол, но попадение на Елитон по-малко от 10 минути след това също беше отменено заради засада.

Матиас Тисера оформи крайния резултат в 83-та минута. До края на срещата и добавеното време от 10 минути отборът на ЦСКА 1948, който за първи път в историята си игра финал, не успя да застраши сериозно вратата на Лудогорец.

Футболистите на Ивайло Петев вдигнаха за трети път Купата на България. За самият специалист това е вторият трофей от турнира в Лудогорец, след като той спечели дубъл при първия си престой в клуба.