Лудогорец взе победата в Пловдив и е на 3 точки от върха

Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 3:2 като гост в 17-ия кръг на efbet Лига и се доближи до лидера в класирането ЦСКА.

Трудното гостуване на „орлите“ завърши с успех и три точки, макар че домакините можеха да вземат нещо от двубоя.

Локомотив поведе рано в резултата, но после допусна лековати грешки в защита и беше наказан с три гола още през първата част, което реши мача.

„Смърфовете“ откриха в 4-тата минута с гол с добавка на Мартин Паскалев, но Лудогорец изравни чрез Матиас Тисера още преди да са изминали 20 минути игра.

В 28-ата минута Тисера отбеляза втори гол и пълният обрат беше факт, а преди края на полувремето Каули Оливейра даде спокойствие на Лудогорец с трети гол във вратата на Хоркаш.

В 64-тата минута Джовани Маркес върна домакините в мача, но това не беше достатъчно.

Лудогорец събра 38 т. на второто място в класирането и изостава с 3 от водача ЦСКА, но има и два мача по-малко.