Лудогорец пак е шампион. За 12-ти пореден път!

Лудогорец победи с 1:0 Черно море като гост в среща от последния 35-и кръг на efbet Лига и спечели 12-ата си поредна шампионска титла. Единственият гол в срещата вкара минути след почивката Матиас Тисера.

Срещата във Варна започна с натиск на Лудогорец, като в първите десет минути бяха отправен няколко удара по посока вратата на Иван Дюлгеров, но стражът не бе сериозно застрашен.

Малко преди да изтече половин час игра Десподов центрира към Кайо Видал, но ударът му с глава не се получи. В следващата атака дойде първият удар към вратата на разградчани, но Васил, Панайотов не намери целта.

„Моряците“ пропуснаха невероятна възможност да поведат в резултата, но Матеус Машадо не успя да преодолее вратаря на Лудогорец.

Пет минути след почивката Лудогорец успя да открие резултата. Десподов центрира от корнер към близката греда, топката бе продължена към непокрития Тисера, който се разписа за 1:0.

Така Лудогорец запази аванса си пред ЦСКА, който победи с 2:0 Левски.