Лудогорец победи ЦСКА – София и се изкачи на второ място

Шампионът Лудогорец победи гостуващия ЦСКА – София с 2:1 в последната среща от 13-ия кръг на Първа лига, предаде БТА.

В 9-ата минута домакините откриха резултата чрез Тисера. В 34-ата минута гостите създадоха първата си сериозна голова ситуация. Тибо Вион центрира, Гарсес стреля с глава, но Падт улови пред голлинията. „Червените“ претендираха, че топката е премина линията, но това не беше потвърдено от главния съдия.

В 56-ата минута с петия си удар във вратата на шампионите „червените“ изравниха. Точен беше Амос Юга, който засече с глава центриране от ъглов удар на Тибо Вион. Домакините стигнаха до победен гол в 79-ата минута. Полякът Якуб Пьотровски донесе успяха на разградчани в дербито с първия си гол с екипа на тима.

След победата Лудогорец се изкачи на второ място в класирането с 26 точки, на точка зад лидера ЦСКА 1948, но разградчани са с два мача по-малко. ЦСКА-София е на трето място с 25 точки, но също има две срещи по-малко от лидера.