Наполи победи Аталанта и дръпна вече с 18 точки

Наполи увеличи преднината си на върха в италианското първенство на 18 точки, след като победи с 2:0 защитаващия се основно отбор на Аталанта. Така след 26 кръга Наполи вече има 68 точки, а след като вчера Интер отстъпи с 1:2 на Специя, преследвачите са с 50 на 2-ото място.

След нулево първо полувреме, разликата дойде от грузинския атакуващ полузащитник Хвича Кварацхелия, който откри резултата в 60-ата минута с поредния си впечатляващ самостоятелен пробив.

Второто попадание вкара Амир Рахмани с глава в 77-ата. Така Наполи отговори по най-добрия начин на втората си загуба през сезона – при домакинството на Лацио с 0:1. Аталанта остават на 6-а позиция с 42 точки, на 7 пред наказания с отнемането на 15 пункта отбор на Ювентус.