Наполи се откъсна на 13 т. от Интер с гол на сина на Чоло

Наполи победи Рома с 2:1 в дербито от 20-ия кръг на Серия „А“. Победния гол отбеляза Джовани Симеоне, син на треньора на Атлетико Мадрид Диего Симеоне, минути преди края на редовното време.

Така Наполи събра 53 точки и води с 13 на втория Интер, като спечелването на Скудетото от страна на Лучано Спалети и компания сякаш не подлежи на съмнение.

Мачът започна с високо темпо, а Наполи владееше инициативата. Малко след изминаването на четвърт час от първия сигнал на рефера Орсато домакините поведоха.

Кварацхелия центрира към Осимен, който по перфектен начин овладя и си нагласи топката, след което я изпрати в мрежата с отлично воле.

През втората част римляните поизравниха играта, но по-сериозните ситуации продължиха да са в полза на домакините. Натискът на „вълците“ все пак се отплати в 75-ата минута. Залевски центрира, Пелегрини се размина с топката и Ел Шаарауи я засече на далечната греда за 1:1.

Наполи обаче не се предаде и зарадва тифозите си, като в герой се превърна Джовани Симеоне.