Невиждано. Кореа вкара минута, след като напусна терена

Нещо невиждано досега по футболните терени се случи на мача между Атлетико Мадрид и Хетафе от 20-ия кръг на Ла Лига. Двубоят завърши при краен резултат 1:1.

Крайно любопитен беше голът на „дюшекчиите“ в 60-ата минута, отбелязан от Анхел Кореа. Защитата на гостите изчисти топката след ъглов удар. Тя стигна до Тома Лемар, който отправи бомбен удар от границата на наказателното поле. Сория спаси, но топката стигна до Анхел Корея, който при добавката я вкара в мрежата.

Първоначално бе отсъдена засада, но след преразглеждане на положението с ВАР, стана ясно, че аржентинецът е в редовна позиция.

Любопитното е, че Корея бе заменен точно след вкарването на гола в 60-ата минута. ВАР зачете гола в 62-ата минута, което означаваше, че Корея е вкарал гол минута, след като вече беше извън терена. Съотборниците му се втурнаха към резервната скамейка, за да отпразнуват попадението.