Нидерландия – Аржентина е първият четвърфинал. Меси с мач №1000

Отборите на Нидерландия и Аржентина спечелиха днес осминафиналните си двубои и се изправят един срещу друг на четвърфинала на Мондиал 2022.

Нидерландия надви САЩ с 3:1 в атрактивен първи мач от осминафиналната фаза. Мемфис Депай откри още в 10-а минута. Дейли Блинд удвои резултата в добавеното време на първото полувреме.

Хаджи Райт се отчете с попадение в 76-а минута за САЩ, което върна надеждите за „янките“. Дензел Дъмфрийс, който преди това асистира за двата гола на отбора си, уби интригата в 81-а минута, с което прати тима на Ван Гаал в следващата фаза.

Аржентина победи с 2:1 във втория осминафинален сблъсък след безумни пропуски, но в края на мача Австралия можеше да го прати в продълженията.

На стадион “Ахмед бин Али” „албиселесте“ поведе в 35-ата минута с гол на Лео Меси, а в 57-ата минута Хулиан Алварес удвои. В 76-ата минута Крейг Гуудуин вкара за 2:1.

Голът на Меси бе негов №1000 в официален мач.

Аржентина – Австралия – 2:1 (1:0)

Аржентина: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня (71-Николас Таяфико), Науел Молина (80-Гонсало Монтиел), Кристиян Ромеро, Николас Отаменди, Родриго де Пол, Енцо Фернандес, Алексис Мак Алистър (80-Есекиел Паласиос), Папу Гомес (49-Лисандро Мартинес), Лионел Меси, Хулиан Алварес (71-Лаутаро Мартинес)

Австралия: Матю Райън, Милош Дегенек (73-Фран Карачич), Хари Сутер, Кий Роулс, Азиз Бехич, Аарън Мой, Джаксън Ървайн, Киану Бакус (58-Айдин Хрустич), Матю Леки (72-Гаранг Куол), Райли МакГрий (58-Крейг Гудуин), Митчъл Дюк (73-Джейми Макларън)