Нова изненада. Германия на колене пред Япония

Япония поднесе нова изненада на Световното първенство, след като победи с 2:1 един от фаворитите за титлата Германия.

Бундестимът стартира трето поредно голямо първенство със загуба. “Самураите” осъществиха обрат и спечелиха с 2:1 след голове на резервите Рицу Доан и Такума Асано. Илкай Гюндоган откри резултата в 33-ата минута от дузпа. Германците удариха на два пъти гредите преди Доан да изравни в 75-та минута, а осем по-късно Асано да донесе победата за японците.

Преди мача футболистите на Германия позираха със запушени усти на официалната отборна снимка. Всички играчи покриха с ръце устите си, което бе разтълкувано като протест срещу ръководството на ФИФА заради забраната за носене на капитанската лента One Love.

Германия – Япония 1:2 (1:0)

Германия: Мануел Нойер, Давид Раум, Антонио Рюдигер, Никлас Зюле, Нико Шлотербек, Йозуа Кимих, Илкай Гюндон (67-Леон Горецка), Джамал Мусиала (79-Марио Гьотце), Томас Мюлер (67-Йонас Хофман), Серж Гнабри (90-Юсуфа Мукоко), Кай Хаверц (79-Никлас Фюлкруг)

Япония: Шуичи Гонда, Хироки Сакай (75-Такуми Минамино), Ко Итакура, Мая Йошида, Юня Ито, Юто Нагамото (57-Каору Митома), Уатару Ендо, Ао Танака (71- Рицу Доан), Такефуса Кубо (46- Такехиро Томиясу), Даичи Камада, Дайзен Маеда (57-Такума Асано)