Палачът на Лудогорец на крачка от полуфинал в евротурнирите

Палачът на Лудогорец в Лигата на конференциите Андерлехт направи голяма крачка към полуфиналите в турнира, след като спечели първия четвъртфинален двубой срещу АЗ Алкмар с 2:0 у дома в Белгия.

Андерлехт излезе напред в резултата в 22-ата минута. Андерс Дрейър остави най-лесната задача на Майкъл Мурийо, който от близка дистанция не сгреши с глава след отлично центриране на първия. В 70-ата минута белгийците реализираха и второ попадение, след като Франсис Амузу намери Маджийд Ашимеру, а той отправи хубав удар от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, който се оказа неспасяем за вратаря.

Ето всички резултати в Лигата на конференциите: Андерлехт-АЗ Алкмар 2:0, Гент- Уест Хем 1:1, Базел – Ница 2:2, Лех Познан – Фиорентина 1:4.