„Петлите“ с впечатляващ рекорд! 14:0 срещу Гибралтар

Световният вицешампион Франция разби с 14:0 непретенциозния тим на Гибралтар в европейска квалификация, която се игра на стадион „Алианц Ривиера“ в Ница. Така „петлите“ подобриха рекорда в европейски квалификации, който бе притежание на Германия – 13:0 срещу Сан Марино.

Итън Сантош откри резултата, вкарвайки в собствената си врата в 3-ата минута. Същото се получи само 2 минути по-късно когато ветеранът Аймен Муели покачи на 2:0 за „петлите“.

Уорън Заир-Емери, който днес се превърна в най-младия дебютант в състава на Франция, оформи класическото 3:0 в 16-ата минута след асистенция на Кингсли Коман.

Мегазвездата Килиан Мбапе покачи на 4:0 след точно изпълнена дузпа в 30-ата минута.

Джонатан Клаус направи резултата 5:0 в 34-ата. В следващите 3 минути паднаха нови 2 гола. Те бяха дело на Кигсли Коман (36′) и Юсуф Фофана (37′).

През втората част точни бяха още Адриен Рабио (64′), Коман (66′), Осман Дембеле (73′) и Килиан Мбапе (72′ и 75′), с което звездата на „петлите“ оформи хеттрик в мача.

Последните 2 гола отбеляза Оливие Жиру в 89-ата и 1-ата минута на добавеното от съдията продължение на срещата.

Гостите играха с човек по-малко след като авторът на първия автогол – Итън Сантош беше изгонен още в 18-ата минута заради грубо нарушение към противников играч.

В група „В“ Франция си беше осигурила отдавна класиране за ЕВРО 2024, което ще се проведе догодина в Германия. Тимът, воден от Дидие Дешан, има пълен сбор от 21 точки от 7 победи и е първи в подреждането.

На другия полюс е Гибралтар. Малката държава, която има едва 32-33 000 население, е без спечелена точка до момента.