Победа и загуба за Нургюл във втория ден в Саламанка

Нургюл Салимова записа победа и загуба във втория ден на турнира в Саламанка, Испания. Днес се изиграха партиите от третия и четвъртия кръг на състезанието.

С белите българката надигра представителката на домакините Калсета Руис, но във втората партия за деня загуби от бившия световен шампион Руслан Пономарьов.

За седми път градът, в който живее българският гросмайстор Веселин Топалов, е домакин на фестивала „Люлка на съвременния шахмат“.

Празникът, организиран от местното кметство и Университета на Саламанка, един от най-старите в Европа, включва и силен турнир с 8 участника.

Резултати от третия кърг: Салимова – Калсета Руис 1:0, Пономарьов – Алексеенко 1:0, Пец – Адамс 0:1, Музичук – Утуризиага 0:1.

Резултати от четвъртия кръг: Калсета Руис – Утуризиага 0:1, Адамс – Музичук 0:1, Алексеенко – Пец 1:0, Салимова – Пономарьов 0:1.

Класиране след четвъртия кръг: 1. Алексеенко, Утуризиага 3 т., 3. Пономарьов 2.5 т., 4. Салимова, Пец, Музичук 2 т., 7. Адамс 1.5 т.1 8. Калсета Руис 0 т.