ПСЖ унищожи Милан, Дортмунд спечели в Нюкасъл

ПСЖ и Борусия Дортмунд записаха победи в „групата на смъртта“ в Шампионската лига. Мачовете си спечелиха още Манчестър Сити, Порто и Лайпциг, а в Глазгоу победител нямаше в мача Селтик – Атлетико Мадрид (2:2).

ПСЖ победи по-лесно от очакваното Милан с 3:0 и оглави класирането в група F. „Светците“ поведоха на полувремето с гол на Мбапе, а през втората част Коло Муани и Лий подпечатаха победата с дебютния си гол в Шампионската лига.

Милан все още е без победа този сезон, а интересното е, че тимът на Стефано Пиоло не е отбелязал гол в елитната надпревара в последните пет мача, три през този сезон и в двата полуфинални мача срещу Интер през миналия сезон.

Борусия Дортмунд изненада на „Сейнт Джеймс Парк“ в Нюкасъл. „Милионерите“ спечелиха с 1:0. Попадението бе дело на Немеча в 45-ата минута.

ПСЖ води в групата с шест точки, Борусия и Нюкасъл имат по четири, Милан има две точки до момента.