Реал вкара 5 за петата световна клубна купа

Реал (Мадрид) спечели световното клубно първенство след успех с 5:3 над Ал Хилал на финала, игран в Рабат, Мароко. Носителят на Шампионската лига триумфира срещу първенеца на Азия в мач, който стана и най-резултатният в историята на световната клубна купа.

„Белия балет“ контролираше срещата през голяма част от времето, но арабите в един момент дори можеха да вкарат и четвърти гол и да създадат още трудности на гранда. По два гола вкараха Винисиус Жуниор и Федерико Валверде, а едно попадение и асистенция записа Карим Бензема.

Испанският състав затвърди тенденцията европейският шампион да печели турнира неизменно в последните десет години. Последният случай, в който това не се случи беше през 2012 г.

Купата е пета рекордна за „Реал“ след 2014, 2016, 2017 и 2018 г.