Реал и Ман Сити оставиха развръзката за реванша

Реал и Манчестър Сити завършиха наравно – 1:1 в Мадрид, в първия полуфинален мач от Шампионската лига по футбол, наричан от мнозина „Финал преди финала“.

В другия полуфинален сблъсък в сряда вечерта се срещат италианските Милан и Интер.

Винисус получи една удобна топка фронтално срещу вратата на Сити след добра изява на Камавинга и с безпощаден удар бразилецът даде аванс на Реал в 36-ата минута – 1:0.

Реал успя да понатисне в началото на втората част, изпълни няколко корнера, а и имаше претенции за игра с ръка на съперници, които португалският съдия Диаш не уважи.

И точно тогава Сити удари. Кевин де Бройне получи топката фронтално, там където и Винисиус при гола си преди почивката, ударът му бе нисък и остър, а Куртоа не съумя да реагира – 1:1 в 67-ата минута.