Роналдо остави Ал-Насър в играта за титлата

Кристиано Роналдо показа още веднъж, че все още може да играе на най-високо ниво, отбелязвайки победния гол за своя Ал-Насър с 3-2 над Ал-Шабаб в предпоследния кръг на Саудитската лига.

Въпреки това спечелването на титлата остава само на теория, след като лидерът Ал-Итихад победи Ал-Батин с 1:0. В последния кръг Ал-Насър трябва да победи Ал-Етифак като гост, а в същото време да се надява, че Ал-Фейха ще победи Ал-Итихад.

Нещата вървяха зле за Ал-Насър – гостите поведоха в 20-ата минута с гол от дузпа на аржентинеца Кристиан Гуанка, който отбеляза и за 0:2 в 40-ата минута. Талиска намали на 1:2 в 44-ата минута, а в 51-ата Абдулрахман Гариб изравни на 2:2. Роналдо показа своя стил три минути по-късно, когато с красиво движение от дистанция донесе победата с 3:2.