Роналдо с нов рекорд. 197 мача за Португалия!

Кристиано Роналдо записа рекорден 197-и мач за националния отбор на Португалия. Това се случи при победата с 4:0 над Лихтенщайн.

По време на Мондиал 2022 той се изравни с кувейтския нападател Бадер Ал Мутауа. И двамата имаха по 196 мача, като отпадането от Мароко на четвъртфинал му попречи още тогава да задмине рекорда. Сега обаче нямаше кой да попречи на 38-годишната звезда.

Роналдо отпразнува рекорда си с два гола. Той се разписа в 51-ата и в 63-ата минута от дузпа. Така той увеличи и рекорда си по голове за националния отбор на 120. Иначе преди него във вратата на Лихтенщайн се бяха разписали Жоао Кансело (8′) и Бернардо Силва (47′).

Кристиано дебютира за Португалия през 2003 г. Той е и единственият футболист с голове на пет световни първенства.