Сакраменто не успя срещу Ню Орлиънс и от третия опит

Тимът на Сакраменто Кингс, с Александър Везенков в редиците си, отпадна на четвъртфиналите на новия NBA In-Season Tournament.

В мач за място на полуфиналите на състезанието в залата си „Голдън 1 Сентър“ в Сакраменто „Кралете“ загубиха от Ню Орлиънс Пеликанс със 127:117 точки (35:36, 34:25, 31:30, 27:26).

Така Сакраменто не успя този сезон да победи Ню Орлиънс Пеликанс и в общо третия мач между двата тима.

Везенков записа 6:13 минути на площадката, като игра само през първата част. Българинът се отчете с 2 борби, 3 стрелби от игра, 1 опит от зоната за три точки, 2 борби в атака и 2 лични нарушения.

За Сакраменто най-резултатен бе Де’Аарън Фокс  30 точки за 39:51 минути на паркета.

Силен мач направи за домакините и Домантас Сабонис, който приключи с „трипъл-дабъл“ – 26 точки, 13 борби и 10 асистенции за 36:22 минути игрово време.

За победителите шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 30 точки бе Брeндън Инграм. Херберт Джоунс добави 23 точки.

На полуфиналите Ню Орлиънс Пеликанс ще се изправи срещу победителя от мача между Лос Анджелис Лейкърс и Финикс Сънс, уточнява Фокус.