Сензация! Саудитите разплакаха фаворита за титлата Аржентина

Саудитска Арабия разплака Аржентина след 2:1 на „Лусаил“ в ранния двубой в група C на Световното първенство в Катар.

Лионел Меси откри резултата още в 10-ата минута от дузпа, а в 48-ата Салех Ал-Шехри го изравни. Пет минути по-късно Салем Ал-Досари направи обрата пълен.

През първата част съдията отмени три гола на южноамериканците след намеса на ВАР.

В следващия си мач от турнира Аржентина ще играе срещу Мексико на 26 ноември, а Саудитска Арабия излиза срещу Полша.

Аржентина – Саудитска Арабия – 1:2 (1:0)

Аржентина: Емилиано Мартинес, Кристиан Ромеро (59-Лисандро Мартинес), Николас Таляфико (71-Маркос Акуня), Николас Отаменди, Наюел Молина, Алехандро Гомес (59-Хулиан Алварес), Родриго де Пол, Леандро Паредес (59-Енцо Фернандес), Лионел Меси, Лаутаро Мартинес, Анхел Ди Мария

Саудитска Арабия: Мохамед Ал-Оуаис, Али Ал-Булаихи, Ясер Ал-Шахрани (90+9 Мохамед Ал-Бреик), Мохамед Кано, Сауд Албулхамид, Абдулелах Ал-Малки, Салех Ал-Шехри (78-Султан Ал-Ганам, Хасан Ал-Тамбакти, Самлах Ал-Фарадж (45+4-Науаф Ал-Абед, 88-Абдулелах Ал-Амри), Салем Ал-Даусари, Фирас Ал-Бираикан (90+2-Хайтхам Асири)