Световният шампион последен в Букурещ

Световният шампион Дин Лижен и неговият подгласник Ян Непомняшчи записаха нови загуби на силния турнир Superbet Chess Classic от веригата Grand Chess Tour 2023, който се играе в Букурещ, Румъния. Двамата финалсти в Мача за световната титла вече са последни в класирането два кръга преди края на състезанието.

Турнирът включва десет играчи в кръгова система, които ще се борят за своя дял от наградния фонд от $350 000. Това ще бъде първото от двете класически събития в тура и шанс на участниците да спечелят точки.

Резултати от 7 кръг: Фируджа – Непомняшчи 1:0, Гири – Дин Лижен 1:0, Со – Каруана, Рапорт – Деак и Дуда – Вашие-Лаграв – реми.

Временно класиране: 1. Каруана и Фируджа – 4.5 т. 3-5. Со, Рапорт и Гири – по 4 т. 6. Вашие-Лаграв 3.5 т. 7. Дуда – 3 т. 8-10 Непомняшчи, Дин Лижен и Деак – по 2.5 т.

Феновете могат гледат партиите онлайн чрез Twitch и YouTube каналите на Saint Louis Chess Club.